Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час візиту до штаб-квартири НАТО зустрілась із заступником помічника Генерального секретаря Альянсу з оборонної політики та планування Джонатаном Перішем.
Сторони обговорили питання участі України у програмі НАТО «Процес планування та оцінки сил» (ППОС), а також розвитку системи оборонного планування за стандартами НАТО.
«Ми високо цінуємо підтримку Альянсу в просуванні реформи у сфері оборони в Україні та розглядаємо «Процес планування та оцінки сил» як інструмент, який дозволяє нам організувати роботу з ретельного оборонного планування та наближення українського сектора безпеки і оборони до євроатлантичних стандартів», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.
У контексті розвитку спроможностей української сторони Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала про необхідність посилення міжвідомчої взаємодії, а також синергії зусиль усіх гілок влади з реалізації ключових стратегічних документів, які регламентують співробітництво України з НАТО: Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО з відповідними документами оборонного планування – Стратегічним оборонним бюлетенем, дорожніми картами реформ міністерств та відомств, а також Планом пріоритетних дій Уряду.
Джонатан Періш позитивно оцінив здобутки української сторони за минулий рік, зазначивши про значне покращення співробітництва з Альянсом у рамках реалізації ППОС.
«Надзвичайно позитивно вражений прогресом у проведенні реформ оборонно-безпекового сектору. Втім потрібно не рахувати кількість реформ, а виділяти якість змін. Україні необхідно розробити план досягнення «абсолютних» пріоритетів. Ви маєте багато пріоритетів, але при цьому обмежені ресурси», – зазначив Джонатан Періш. Він також оцінив ефективну взаємодію Міноборони, МВС та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, підкресливши, що міжвідомча координація за минулий рік значно покращилась.
«Одним з основних показників ефективності нашої спільної роботи з Альянсом буде ухвалення Закону України «Про національну безпеку». Ми вдячні експертам НАТО за значний внесок у розробку цього документа», – додала Віце-прем’єр-міністр. За її словами, головним аспектом оборонної реформи в Україні є посилення можливостей для ефективного цивільного нагляду за сектором безпеки та оборони, а також розробка сучасної військової політики.
Джерело:
https://www.kmu.gov.ua/ua/news/nato-vitaye-znachne-pokrashennya-spivrobi...