Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 33 гостя.

Верховна рада України

Щодо реєстрації податкових накладних

Переглядів: 756

Норми ПКУ щодо порядку формування платниками податку на додану вартість податкового кредиту за касовим методом, які були чинними до дати запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, після дати запровадження такої системи (у тому числі у звичайному режимі) не змінювалися.

Платник податку на додану вартість, який застосовує касовий метод в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ, здійснює формування податкового кредиту на дату списання коштів зі свого банківського рахунку (видачі з каси) в рахунок оплати вартості поставлених товарів/послуг (або на дату надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг), тобто за аналогічними правилами, які діяли до дати запровадження такої системи.

Виходячи з положень пункту 200і.З статті 200і та пункту 34 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, один із показників реєстраційної суми - ∑наклОтр обраховується на підставі документів (податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних), складених починаючи з 01.07.2015, незалежно від того, в якому періоді у платника податку виникає право на податковий кредит або платник відносить суми ПДВ до податкового кредиту.

Отже, податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01.07.2015, не беруть участь в обрахунку реєстраційної суми платника податку, незалежно від того, в якому періоді у платника податку виникає право на податковий кредит за такими податковими накладними/розрахунками коригування.

Передбачається, що для платників податку, які застосовують касовий метод податкового обліку, в обрахунку суми ∑накл братимуть участь суми податку, зазначені в податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, за якими право на включення сум ПДВ до податкового кредиту виникає після 1 липня 2015 року. Такі податкові накладні братимуть участь в обрахунку суми ∑накл на підставі податкової звітності з ПДВ.

Вказані пропозиції знайшли своє відображення у змінах до ПКУ,внесених Законом України від 24 грудня

2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі Закон № 909), який 01.01.2016 набрав чинності.

(Лист ДФСУ від 14.01.16 №562/6/99-99-19-03-02-15)