Генератор є важливим пристроєм скрізь, де потрібне незалежне джерело живлення. Він здатний забезпечувати електроенергією інструменти, освітлення, побутові прилади та інші пристрої, але слід пам’ятати, що генератор є джерелом підвищеної небезпеки. Тому дотримання правил техніки безпеки під час роботи з генераторами є обов'язковим та захистить людей, що працюють з ними, від небезпечних факторів, і подовжить термін служби генератора.
Правила техніки безпеки під час роботи з генератором вимагають працювати в сухому, бажано бавовняному одязі. Волосся потрібно закрити головним убором, який не обмежує огляд. Одяг повинен бути повністю застебнутий. Руки слід захищати рукавичками з діелектричного матеріалу (гумовими).
Не допускайте тривалого контакту пального зі шкірою. У разі його потрапляння на шкіру, промийте це місце водою. Якщо бензин або мастило потрапили на одяг – ретельно виперіть його.
Оскільки генератор під час роботи виділяє токсичний чадний газ, усі роботи обов'язково слід проводити в добре провітрюваному приміщенні зі справною вентиляцією або просто неба.
Деталі двигуна під час роботи сильно нагріваються. Не торкайтеся працюючого генератора! Це може спричинити сильний опік. Крім того, нагрів небезпечний для горючих матеріалів, рідин і газів, тому бензогенератор повинен бути розміщений на значній відстані від них. Не зберігайте запас бензину поруч із генератором.
Відстань до стін та іншого обладнання повинна бути більше 1метра.
Заборонено знаходитися поруч з працюючим генератором стороннім особам та тваринам.
Не ставте генератор у вибухонебезпечному середовищі. Не відкривайте кришку бензобака, коли увімкнено двигун.
Будь-яке пошкодження електричних кабелів повинно бути ліквідовано негайно. Замініть пошкоджену ділянку або ізолюйте її. Не торкайтеся оголених дротів і стежте за силовими кабелями генератора.
Вологе середовище небезпечне для двигуна. Бензиновий генератор заборонено вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Не торкайтеся генератора вологими руками!
Перед підключенням генератора уважно ознайомтеся та дотримуйтеся інструкції з експлуатації!
Перевірте технічні характеристики, специфікацію та потужність вашої моделі генератора. Підключення повинно проводитися у добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. Перевірте рівень вологості, приберіть легкозаймисті речовини і матеріали. Одягніть сухий захисний одяг і гумові рукавички.
Перевірте рівень мастила в двигуні.
Переконайтеся, що електричні елементи заземлені, не допускайте контакту силових контурів з водою.
Для підключення електроприладів використовуйте подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлювальний контакт.
Забороняється об’єднувати генератори у ланцюг!
Забороняється підключати бензогенератори до електричної розетки!
Запуск генератора можливий за допомогою електричного або ручного стартера, залежно від моделі. Дотримуйтесь порядку підключення споживачів.
Перед початком експлуатації генератора рекомендується подбати про запас мастила та запасних деталей.
Під час заправляння двигуна забороняється палити. Поруч з генератором не повинно бути джерел відкритого вогню або іскор.
Забороняється відкривати кришку бака, коли генератор працює. Для заправляння вимкніть двигун і дочекайтеся його охолодження (зазвичай для цього достатньо 5 хвилин). Не нахиляйте генератор! Під час заправляння обладнання повинно бути встановлено на рівній надійній поверхні.
Не вдихайте пари бензину, не допускайте потрапляння пального на шкіру.
Звертайте увагу на якість бензину. Не зберігайте бензин довше за шість місяців, оскільки в цьому разі генератор працюватиме з підвищеним утворенням диму, а в двигуні може осідати кіптява.
Регулярно перевіряйте рівень мастила у двигуні. Недостатнє змащення може призвести до виходу двигуна з ладу, швидкого зношення.
Регулярно заміряйте рівень оксиду вуглецю, який виробляє вихлопна система бензогенератора.
Стежте за електричними кабелями. Не допускайте перекручування дротів, їх контакту з гарячими поверхнями і водою, занурення в іншу рідину. Будь-які пошкодження ізоляції потрібно виправляти у найкоротші терміни.
Є небезпека випадкового вмикання двигуна. Тому перед ремонтом або під час заправки свічку запалювання рекомендується від'єднати.
Регулярно проводьте чистку, обслуговування і, за потреби, заміну повітряних фільтрів, паливних фільтрів і свічок запалювання.
Якщо бензогенератор потрібно зберігати довше за три місяці, слід вжити заходів для безпечної консервації. Бензин з бака повинен бути повністю злитий, бак осушений. Мастило рекомендується повністю замінити. Впускні і випускні клапани потрібно перекрити. Генератор має зберігатися в сухому, провітрюваному, чистому місці.
Пам’ятайте! Дотримання правил техніки безпеки під час експлуатації генераторів, правил їх зберігання та обслуговування не тільки збереже двигун, але і вбереже здоров'я працівників.
Джерело: https://ohoronapraci.kiev.ua/article/news/bezpecna-ekspluatacia-generatora.