Впродовж останніх двох років завдяки запровадженій Урядовій програмі з енергоефективності рівень ефективного споживання енергоресурсів серед громадян значно зріс. На сьогодні вже 215 тисяч українських родин, скориставшись безповоротною державною фінансовою допомогою, зробили свої домівки більш енергоощадними, завдяки чому тепер вполовину менше сплачують за комунальні послуги.
Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході спільної прес-конференції з Головою правління ПриватБанку Олександром Шлапаком, яка відбулася 16 лютого 2017 року у Будинку Уряду і була присвячена приєднанню ПриватБанку до Урядової програми «теплих» кредитів.
«Сьогодні держава виходить на якісно та кількісно новий рівень надання фінансової допомоги громадянам на утеплення житла. До нас долучається одна з потужних державних фінансових установ – ПриватБанк. Збільшення кількості банків-учасників програми – це додаткова конкуренція між ними. Це дозволить здешевити кошти на енергоефективні заходи, надати фінансування ще більшій кількості громадян та підвищити якість обслуговування», – наголосив Сергій Савчук.
За словами С. Савчука, саме спільна діяльність Уряду, місцевої влади, населення та банків дозволяє ефективно інвестувати в енергоощадні заходи і боротися з ринковими тарифами. «Населення приймає рішення впроваджувати заходи з економії енергоресурсів, держава надає співфінансування, а банк – ті кошти, яких не вистачає», – пояснив Голова Агентства.
Про дієвість програми, про довіру громадян до неї красномовно говорить статистика. «Зверніть увагу, у 2016 році збільшилася одночасно і кількість ОСББ, які долучаються до програми, і суми, які вони витрачають на утеплення, тобто, енергомодернізація будівель стала глибшою», – відзначив С. Савчук.
«У минулому році українці, що мешкають в ОСББ, реалізували у 2,2 рази більше енергоефективних заходів у порівнянні з 2015 роком. Майже в чотири рази зросли інвестиції як держави, так і цих громадян в енергоефективність житлового сектору. У 2016 році Урядова допомога для ОСББ збільшилася в п’ятеро у порівнянні з 2015 роком та склала 23, 4 млн гривень», – наголосив Сергій Савчук.
Голова Держенергоефективності також повідомив, що за останні два роки відбувся прорив і в питанні залучення місцевої влади до співфінансування енергоефективних заходів. У 2016 році кількість місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів збільшилася у 2,7 разів, порівняно з 2015 роком. Суми коштів, які виділяє місцева влада на фінансову допомогу населенню, зросли у 2,1 рази. Крім цього, у 2016 році місцева влада виплатила громадянам у 3,2 рази більше відшкодування ніж у 2015 році.
«Це сигнал для всіх громадян активніше спілкуватися зі своїми місцевими депутатами і нагадувати їм, що в рамках децентралізації кошти, які є у розпорядженні місцевої влади, значно збільшилися. Закликайте їх розробляти та приймати такі програми на обласному, районному, міському рівнях», - підсумував С. Савчук.
Останні статті на сайті
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір
- Декларування 2025: особливості визначення податкових зобов’язань з військового збору