У Бахмутській школі №18 ім. Дмитра Чернявського згідно з планом роботи навчального закладу пройшов Тиждень історії.
У рамках Тижня історії в Бахмутській школі №18 ім. Дмитра Чернявського працювала лекторська група, до якої входили учні-слухачі міського навчально-виховного центру «Інтелект» курсу «Історія України» та учасники шкільного гуртка «Краєзнавець», яким керує учитель історії Ірина Кучерук.
Лектори-старшокласники виступили з цікавою інформацією перед учнями 4-11 класів. Алла Бондарук розповіла про історію успішного українця Сергія Григоровича, чиї комп'ютерні ігри "Козаки" і «S.T.A.L.K.E.R» підкорили світ.
Від Альони Бондарук діти дізналися про Віту Кін – дизайнера, завдяки якій закордонні модники вивчили слово «вишиванка», – та про фізика з Полтавщини Федора Піроцького, якому світ завдячує появою першого електричного трамваю.
Юлія Гатченко підготувала унікальні факти про українця Юрія Будяка, який врятував життя Вінстону Черчиллю під час англо-бурської війни, та про Юрія Кондратюка — людину, яка перетворила на реальність фантастичну ідею польотів до далеких планет.
Ганна Демеденко познайомила школярів із відкриттями Степана Тимошенко, сином українського кріпака, який приніс світові прикладну механіку, та з талановитим, найдорожчим художником України — Анатолієм Криволапом.
З розповідей Альони Соляник, Аліси Нечаєвої, Катерини Коваленко, Лілії Задої, Юлії Прощенко діти почули про Яна Кума,засновника WhatsApp, та про киянина Олександра Коновалова, який розробив унікальний синхронний перекладач для Android і Skype, про мікромініатюри українця Миколи Сядристого, про найсильнішу людину світу у ХХ столітті – Івана Фірцака.
Діти були у захваті від історій, які пропонували старшокласники. Всіх вразив той факт, що гасову лампу винайшли у Львові, а першовідкривачем кіно був українець Йосип Тимченко, що українська колискова вплинула на появу світового хіта, а унікальний український інструмент трембіта потрапив до Книги рекордів Гіннеса.
Лекції супроводжувалися мультимедійними презентаціями, відеофільмами, демонстрацією фотографій, прослуховуванням музики.
І організатори, і доповідачі, і слухачі залишилися задоволені заходами. Та головне, що кожен з учасників Тижня історії зрозумів: українцям є чим пишатись, а гордість і майбутнє України – це наші діти!
Останні статті на сайті
- Особливості надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон 2024-2025 років
- Податкова декларація про майновий стан і доходи та термін сплати задекларованих сум податкових зобов’язань з ПДФО
- Щодо перереєстрації РРО/ ПРРО у разі перейменування назви міста, вулиці
- За якими кодами класифікації доходів бюджету сплачується військовий збір?
- Заяву на проведення фізичної ідентифікації в режимі відеоконференцзв’язку можна подати через контакт-центр Пенсійного фонду України
- Які дії платника якщо протягом операційного дня не отримано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування?
- Щодо сплати військового збору при застосуванні податкової соціальної пільги
- Щодо авансових внесків платників податку на прибуток, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями
- На допомогу платникам податків: розділ «Онлайн-навчання» доповнено новими матеріалами
- Як швидко та зручно подати заяву на призначення пенсії