Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 1 користувач та 66 гостей.

Школа мистецтв м.Артемівська

Щодо деяких питань отримання та декларування державними службовцями подарунків

Переглядів: 16
16.01.2025 - 11:36

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє щодо особливостей отримання та дарування подарунків.

 Державні службовці займаються питаннями, що можна дарувати і приймати державним службовцям та що вважатиметься порушенням антикорупційного законодавства.

Подарунком є грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової.

Подарунки, які категорично не можна приймати:

  • від колеги, якщо цей колега - ваш підлеглий (навіть якщо він обіцяє, що подарунок "незначний").
  • від юридичних та фізичних осіб, щодо яких ви можете вчиняти дії чи ухвалювати рішення, використовуючи свої повноваження.

Законом України «Про запобігання корупції» визначено, що державні службовці можуть приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім вищезазначених випадків, якщо вартість таких подарунків не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки. Прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2024 – 2025 роки визначено в розмірі 3 028 грн.

Так максимальним розміром одного подарунку, отриманого є презент вартістю до 6 056 грн. Подарунковий ліміт на рік від однієї людини (або групи людей) протягом року державний службовець може отримати подарунки на суму до 12 112 грн. за рік.

Тож в разі, якщо вам дарують набір гостинців за 10 тис. грн., ввічливо відмовтесь.

Передбачені обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на подарунки, які:

  • даруються близькими особами;
  • одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

В разі, якщо державний службовець під час перебування у службовому відрядженні, отримав від організатора заходу компенсацію за проїзд або проживання у готелі, то він ризикує отримати протокол за порушення антикорупційного законодавства.

Діючим антикорупційним законодавством передбачено адміністративну відповідальність, якщо державний службовець:

  • отримав в подарунок щось дорожче за 6056 грн. не від близького родича;
  • отримав подарунок від підлеглого;
  • отримав подарунок від юридичних та фізичних осіб, щодо яких може вчиняти дії чи ухвалювати рішення, використовуючи свої повноваження.

Звертаємо увагу на необхідність декларування подарунку, якщо його вартість перевищує 5 прожиткових мінімумів (15140 грн.).

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції нагадує, що кампанія декларування за 2024 рік розпочалась 1 січня і триватиме до 31 березня 2025 року.