Спрощена система оподаткування дещо реформувалась. Зменшено кількість груп платників єдиного податку з 6 до 4:
1 група: підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню.
Кількість найманих працівників – 0.
Обсяг доходу – до 300 тисяч гривень на рік (раніше – 150 тисяч гривень на рік).
Ставка – до 10% мінімальної заробітної плати (з січня 2015 року мінімальна ЗП складає 1218 гривень).
2 група: підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.
Кількість найманих працівників – до 10 чоловік.
Обсяг доходу – до 1,5 мільйона гривень (раніше – до 1 мільйона гривень).
Ставка – до 20% мінімальної заробітної плати (з січня 2015 року мінімальна ЗП складає 1218 гривень).
3 група: фізичні особи-підприємці та юридичні особи
Кількість найманих працівників – не обмежена.
Обсяг доходу – до 20 мільйонів гривень.
Ставка – 2% доходу (раніше – 3 або 5%) – за умови окремої сплати ПДВ; 4% доходу (раніше – 5 або 7%) – за умови включення ПДВ до складу єдиного податку.
4 група: сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75%.
Кількість найманих працівників – не обмежена.
Обіг коштів – не обмежений.
Ставка:
- для ріллі, сінокосів або пасовищ (крім ріллі, сінокосів та пасовищ, які розташовані в гірських зонах та поліських територіях, а також ріллі, сінокосів та пасовищ, що знаходяться у власності сільськогосподарських товаровиробників. Які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) і переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або наданні їм у користування, в тому числі на умовах оренди) – 0,45%;
- для ріллі, сінокосів або пасовищ, розташованих у гірських зонах та поліських територіях – 0,27%;
- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та поліських територіях) – 0,27%;
- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та поліських територіях) – 0,09%;
- для земель водного фонду – 1,35%;
- для ріллі, сінокосів або пасовищ, що знаходяться у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні), переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті або наданні їм в користування, в тому числі на умовах оренди – 3%.
Треба зазначити, що фіксований сільгосп податок фактично було трансформовано в єдиний податок. Платники сільгосп податку складають 4 групу платників єдиного податку.
Ставки для 1 та 2 груп не змінено та встановлюють їх місцеві ради, а для 3 групи ставку зменшено до 2% або 4%.
Ті платники, які до 1 січня 2015 року, перебували на обліку, як платники 3-6 груп, з 1 січня 2015 року вважатимуться платниками єдиного податку 3 групи.