У період соціально-економічних змін в Україні, коли відбувається переоцінка всієї системи суспільних відносин, зміни відбуваються і в системі освіти. Характерною особливістю в наш час є активізація інноваційних процесів в дошкільній освіті. Саме цій проблемі був присвячений міський семінар для керівників «Управління інноваційними процесами в дошкільному закладі», який відбувся на базі дошкільного навчального закладу №49 «Кріпиш».
Метою семінару було обрано розширення знань про механізми управління, які сприяють застосуванню в педагогічній практиці інноваційних технологій, набуття практичних навичок щодо керівництва інноваційною діяльністю в умовах ДНЗ.
Методичний супровід семінару-практикуму здійснював міський методичний кабінет під керівництвом завідувача Ніли Лисюк. Вона надала статистичні дані щодо впровадження інноваційних технологій в ДНЗ міста та підсумувала результати семінару, запропонувавши методичні рекомендації щодо удосконалення подальшої інноваційної діяльності дитячих закладів.
Головний спеціаліст з дошкільної освіти Тетяна Коломак опрацювала з керівниками ДНЗ «термінологічне поле», зробивши акценти на особливостях управління в умовах інноваційної діяльності.
Спеціаліст з дошкільної освіти Вікторія Рязанцева та методист міського методкабінету Ірина Нікітіна провели зі слухачами інтерактивну вправу «Незакінчені таблиці», за допомогою якої створили примірну модель управлінського впливу щодо організації роботи педагогічного колективу з впровадження інновацій в освітній процес ДНЗ.
Практичний психолог Центру практичної психології і соціальної роботи Юлія Коршун розповіла про психологічні бар’єри на шляху впровадження інновацій і на прикладах за допомогою інтерактивних вправ «Олівець», «М’ячі» пояснила, як правильно, з психологічної точки зору, організувати інноваційну діяльність з педагогічним колективом.
Дошкільний навчальний заклад «Кріпиш» на високому рівні презентував досвід своєї роботи з впровадження інновацій через мультимедійну презентацію «Управлінський супровід інноваційної діяльності в ДНЗ» (завідувач Зінаїда Забара), «Абетку інновацій» (керівник музичний Олена Багдасарян), мюзикл «Мамине серце» (керівник музичний Ірина Ісаєва, вихователь Алла Походун), методичний ринг «Інноваційний калейдоскоп» (вихователь-методист Віра Рязанцева).
У круговій панорамі методичних знахідок взяли участь завідувачі дитячих садків №18 Єщенко Ганна, №40 Тетяна Котляр, №47 Тетяна Гавжеєва, які представили власний досвід роботи щодо впровадження інноваційних технологій. Вихователі-методисти дошкільних установ №№10, 18, 25, 27, 31, 40, 47, 52, 54, 58 презентували методичний посібник «10 інтерактивних семінарів» на допомогу керівникам.
Очікування слухачів семінару були виправдані, про що керівники склали невеликі хокку в кінці зустрічі.
Останні статті на сайті
- Які дії платника якщо протягом операційного дня не отримано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування?
- Щодо сплати військового збору при застосуванні податкової соціальної пільги
- Щодо авансових внесків платників податку на прибуток, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями
- На допомогу платникам податків: розділ «Онлайн-навчання» доповнено новими матеріалами
- Як швидко та зручно подати заяву на призначення пенсії
- Психосоціальна підтримка на робочому місці
- Правила техніки безпеки під час роботи з генератором
- Закон України № 4015: сплата військового збору для військовослужбовців
- Щодо авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб з роздрібної торгівлі пальним
- Право на податкову знижку: повернення коштів за договором оренди житла для внутрішньо переміщених осіб