У приміщенні Бахмутської ОДПІ був 14.08.2018 року проведений семінар з метою роз’яснення платникам податків актуальних питань застосування спрощеної системи оподаткування , а також електронних сервісів ДФС.
Керівник Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Косолапов І.А. відкрив семінар, оголосив регламент семінару та представив учасникам семінару лекторів .
В ході семінару головний державний ревізор - інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області надала роз’яснення актуальних питань застосування спрощеної системи оподаткування, зокрема були висвітлені питання застосовуються платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій. А саме, доповіла, що Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон № 1791) внесено, зокрема зміни до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 -VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), відповідно до якого реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Разом з тим, п. 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського
харчування та послуг» в редакції Закону № 1791 (далі – Закон № 265) встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
Відповідно до ст. 2 Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону № 265 вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів».
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 (далі – Постанова № 231), яка набирає чинності з 08 травня 2017 року, затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових
Операцій. Ознайомитись з Переліком товарів, стосовно яких контролюючими органами прийняті рішення щодо їх класифікації згідно з УКТЗЕД можна на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua). Разом з тим, ст. 69 МКУ встановлено, зокрема, що товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД. Контролюючі органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТЗЕД.
Тобто, платник податку самостійно визначає відповідність технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, певному коду товарної класифікації згідно з УКТЗЕД.
Враховуючи викладене вище, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані з 08 травня 2017 року проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.
Керівник відділу електронних сервісів та звітності управління обслуговування платників Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області розповіла про електронні сервіси ДФС, окремо зупинилась на перевагах електронного сервісу «Електронний кабінет платника», за допомогою якого платники податків можуть вести документообіг та сплачувати податки онлайн, надала інформацію, що більш детально про роботу «Електронного кабінету платника» можна дізнатися на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://cabinet.sfs.gov.ua.
Також акцентувала увагу щодо зміни реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків і зборів до державного і місцевих бюджетів, які починають діяти з 02.07.2018 року, МФО 899998, банк – Казначейство України, довела до відома присутніх, що листом Управління Державної казначейської служби України у м. Бахмуті Донецької області від 08.08.2018 №02-19/1207 наголошено, що з 11.09.2018 року зарахування платежів буде здійснюватися виключно на рахунки, відкриті з 02.07.2018 року, інші платежі будуть надходити як нез’ясовані.
Всім присутнім платникам податків в ході проведення семінару були надані відповіді на питання.
Останні статті на сайті
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір
- Декларування 2025: особливості визначення податкових зобов’язань з військового збору
- Щодо деяких питань отримання та декларування державними службовцями подарунків
- Нова кампанія декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
- Щодо використання єдиного рахунку
- Особливості перереєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій
- До уваги платників податків! Актуальні реквізити рахунків для сплати платежів