За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2020 році захід проводиться під девізом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»
ЗВЕРНЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ З ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ М. БАХМУТ ЗАХОДІВ З НАГОДИ ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ до профспілкових організацій, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19, яка сьогодні вже панує у всьому світі.
Однак запланованому завадила надзвичайна подія – спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка розпочалася в Китаї, згодом охопила Південну Корею, Іран, країни західної Європи, а сьогодні вже панує у всьому світі. Тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.
Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.
Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.
Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.
Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.
В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.
Закликаємо Вас забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників.
З нагоди свята бажаємо Вам міцного здоров’я, незгасної життєвої енергії і наснаги до праці, здійснення всіх Ваших найзаповітніших задумів. Нехай вони завжди знаходять розуміння і підтримку в серцях людей, а ваша життєва енергія, мудрість та ділові якості примножують трудові здобутки нашої країни.
Просимо Вас вшанувати пам’ять усім загиблим на виробництві хвилиною мовчання.
Додатково:
Останні статті на сайті
- Як створити безпечні й здорові умови праці: пам’ятка роботодавцю
- Підсумки діяльності Управління освіти Бахмутської міської ради та підпорядкованих закладів освіти за грудень 2024 року
- Як знятися з податкового обліку суб’єкту господарювання, місцем проживання якого є тимчасово окупована рф територія України?
- Оновлено довідники податкових пільг
- Актуальні рахунки для сплати платежів у 2025 році
- Податкова служба Донеччини на зв’язку – працюють «гарячі лінії»
- Майбутній пенсіонере, контролюй свій стаж!
- Побачив міну — стій!
- Мінна безпека
- Новації Закону № 4113 щодо законодавчих змін у справлянні військового збору