7 травня в Національному заповіднику "Софія Київська" відбулася знаменна подія - презентація виставки "Скорботний шлях Бахмута".
Цей проєкт, створений за ініціативи Управління культури Бахмутської міської ради, Благодійної організації "Благодійний фонд "Бахмут. Допомога. Відродження" та Бахмутської міської військової адміністрації, при інформаційній підтримці Державного підприємства "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв", став щирим виразом стійкості, єднання та незламності українського духу.
Виставка мала на меті продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут і її стійкість в часи війни, сприяти взаєморозумінню та співпраці між народами, ознайомленню з історією, традиціями та цінностями міста, популяризувати творчий потенціал й таланти його мешканців, а також розповісти про трагічні події, які відбулися в місті під час російсько-української війни задля привернення уваги світової спільноти до проблем героїчного Бахмута.
До заходу долучилися високоповажні гості: Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, Секретар Бахмутської міської ради Ганна Петриєнко-Полухіна, Президент Червоного Хреста України Микола Поліщук та засновник Благодійної організації «Благодійний фонд «Бахмут.Допомога.Відродження» Сергій Костянчук, Директор Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та інформаційної політики України Діана Трима, консул Угорщини в Україні пан Ласло Поті, представник Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Вілаят Шукур Зада та співробітник Посольства Канади в Україні Артем Сухоруков, заступник директора дирекції "Медіацентр" ДП ГДІП Алла Хоровецька, начальник відділу з питань культури та туризму дирекції "Медіацентр" ДП ГДІП Оксана Тімонова, культурні діячі, видатні кияни та представники преси.
Центральною частиною експозиції стала унікальна колекція барельєфів "Різьбленка" майстра традиційних народних ремесел Бахмутського народного дому Дмитра Денисенка.
Доповнили виставку експонати, які розповідають про багату історію культури, промисловості Бахмута, фото- та відеоматеріали, що демонструють красу міста до повномасштабної війни та руйнування, завдані російськими окупантами.
Особливим акцентом заходу став виступ духового оркестру Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця Донецької області під керівництвом диригента Юрія Дахновського.
Виставка "Скорботний шлях Бахмута" стала не просто експозицією, а справжнім духовним єднанням людей, які щиро співпереживають Україні та її героїчному народу.
Мистецтво, вкотре, підтвердило свою силу об'єднувати, надихати та дарувати надію.
Сподіваємося, що виставка стане потужним інструментом культурної дипломатії, яка допоможе зберегти пам'ять про трагічні події у місті та сприятиме залученню підтримки світової спільноти до відновлення та розвитку Бахмута.
Щиро дякуємо всім, хто підтримав жителів Бахмутської громади та долучився до організації виставки.
#Бахмут #СкорботнийШлях #Виставка #Єднання
Міністерство культури та інформаційної політики України
Embassy of the Republic of Azerbaijan in Ukraine
Посольство Угорщини, Київ / Magyarország Nagykövetsége, Kijev
Останні статті на сайті
- Податкова соціальна пільга для фізичної особи, яка працює неповний робочий день
- Ще раз про застосування РРО /ПРРО при продажі товарів через Інтернет
- Як створити безпечні й здорові умови праці: пам’ятка роботодавцю
- Підсумки діяльності Управління освіти Бахмутської міської ради та підпорядкованих закладів освіти за грудень 2024 року
- Як знятися з податкового обліку суб’єкту господарювання, місцем проживання якого є тимчасово окупована рф територія України?
- Оновлено довідники податкових пільг
- Актуальні рахунки для сплати платежів у 2025 році
- Податкова служба Донеччини на зв’язку – працюють «гарячі лінії»
- Майбутній пенсіонере, контролюй свій стаж!
- Побачив міну — стій!